+48 58 622 37 87

Ruszyła przebudowa akwenów wewnętrznych Portu Gdynia do głębokości 16m

Ruszyła przebudowa akwenów wewnętrznych Portu Gdynia do głębokości 16m

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał umowę na realizację zadania „Przebudowa akwenów wewnętrznych Portu Gdynia do głębokości 16 m”.

 

Projekt dla tej inwestycji został opracowany w naszym biurze i jak czytamy na stronie Portu Gdynia:

 

"Jest to finalny etap wieloletnich inwestycji prowadzonych przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia w ramach zadania inwestycyjnego „Pogłębianie toru podejściowego i akwenów wewnętrznych Portu Gdynia – etapy I i III oraz przebudowa nabrzeży w Porcie Gdynia – etapy II i III”. Ta kluczowa dla dalszego rozwoju portu inwestycja, jest kolejnym tak ogromnym przedsięwzięciem realizowanym przez ZMPG S.A. w ostatnim czasie."

 

"Podstawowym celem realizacji tego projektu jest umożliwienie zawijania do portu największych na Bałtyku statków. Realizacja projektu przyczyni się do pełniejszego wykorzystania potencjału portu, wzrostu poziomu przeładunków w terminalach, a tym samym zwiększy konkurencyjność Portu Gdynia w rejonie Morza Bałtyckiego – mówi Jacek Sadaj, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A."

 

Możliwość pogłębienia Portu Gdynia do 16m nie byłaby możliwa bez wcześniejszej przebudowy wejść do portu: głównego (aktualnie trwa przebudowa) i wewnętrznego oraz wielu nabrzeży. Nasze biuro uczestniczyło również w tych zadaniach projektowych o czy pisaliśmy m.in. tutaj Przebudowa Nabrzeża Norweskiego w Porcie Gdynia.